ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ПЕРСПЕКТИВА ТА ТІНІ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ДИЗАЙН»

Автор(и)

  • С. І. ПРАСОЛ Київський національний університет технологій та дизайну
  • Р. В. ХИНЕВИЧ Київський національний університет технологій та дизайну
  • Ю. А. КОВАЛЬОВ Київський національний університет технологій та дизайну
  • В. Є. ОВЧАРЕК Київський національний університет технологій та дизайну
  • В. О. СКЛЯРЕНКО Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2022.1.7

Ключові слова:

лінійна перспектива, повітряна перспектива, презентації перспективних побудов, період Бароко, період Ренесансу, пейзажний живопис

Анотація

Мета: розглянути особливості викладання дисципліни «Перспектива та тіні» із залученням картин відомих художників епохи Ренесансу і Бароко, а також презентацій послідовного виконання перспективних зображень. Визначено значимість аналізу художніх творів при вивченні дисципліни «Перспектива та тіні», місце перспективи в загальній теорії зображень.

Методологія. Застосованосистемний та порівняльний аналіз живописних картин митців періоду Ренесансу і Бароко, презентації послідовного виконання перспективних зображень.

Результати. Аналіз творів живопису Ренесансу і Бароко дав можливість відстежити розвиток повітряної перспективи як мислення у художників того часу. Викладено підходи до аналізу перспективи в зображенні об'єкту і ролі презентацій поетапного виконання перспективи у формуванні професіоналізму майбутнього дизайнера.Визначено, щопорівняльний аналіз художніх творів різних періодів є необхідною складовою практичних завдань для оволодіння та засвоєння матеріалу при вивченні дисципліни «Перспектива та тіні» та розуміння загальних законів розвитку і шляхів застосування геометричних систем перспективи разом з презентаційним викладанням послідовності побудов.

Наукова новизна. Визначено роль аналізу художніх творів різних історичних періодів для оволодіння та засвоєння матеріалів дисципліни «Перспектива та тіні», закладено концепцію використання презентацій етапів побудови перспективних зображень.

Практична значимість. Отримані результати можуть бути використані при викладанні дисципліни «Перспектива та тіні» студентами спеціальності «Дизайн» та при ідентифікації художніх творів за епохою.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2022-10-06

Як цитувати

ПРАСОЛ , С. І., ХИНЕВИЧ , Р. В., КОВАЛЬОВ , Ю. А., ОВЧАРЕК , В. Є., & СКЛЯРЕНКО , В. О. (2022). ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ПЕРСПЕКТИВА ТА ТІНІ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ДИЗАЙН». Art and Design, (1), 76–84. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2022.1.7

Номер

Розділ

Articles

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають