ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК СКЛАДОВОЇ САЛЮТОГЕННОГО ДИЗАЙНУ

Автор(и)

  • В. В. САМОЙЛОВИЧ Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука
  • С. Ф. Юнаков Київський національний університет будівництва і архітектури

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2021.4.11

Ключові слова:

міжнародний досвід, екологічні вимоги, основні компоненти, житлове середовище

Анотація

Мета статті – визначити принципи формування здорового житлового середовища шляхом розробки архітектурних і дизайнерських складових проектування екологічних міст.

Методологія. Методи дослідження базуються на принципах системного підходу при аналізі факторів впливу на населення в умовах місцевого середовища.

Результати. На основі аналізу нормативних документів та літературних джерел з питань теорії і практики формування здорового житлового середовища, а також природно-кліматичних і містобудівних умов формування екологічних міст, розроблені основні принципи формування складових житлового середовища, до складу яких входять не тільки комфортне житлове приміщення, будинок та прилегла територія, а і міське природне середовище, транспортна система житлового району, районна інфраструктура та інше. Наводяться приклади найбільш раціональних рішень на основі міжнародного досвіду формування здорового житлового середовища.

Наукова новизна роботи полягає у визначенні принципів салютогенного дизайну для їх застосування в умовах України, що створює середовище життєдіяльності та сприяє такій соціальній організації та функціонуванню людей, які забезпечують збереження та зміцнення їх здоров'я.

Практична значущість. Результати роботи можуть бути використані в практичній діяльності архітекторів, дизайнерів та студентів навчальних закладів даної спеціалізації.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2022-10-06

Як цитувати

САМОЙЛОВИЧ, В. В., & Юнаков, С. Ф. (2022). ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК СКЛАДОВОЇ САЛЮТОГЕННОГО ДИЗАЙНУ. Art and Design, (4), 121–131. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2021.4.11

Номер

Розділ

Articles