ЖИВОПИС РІЗНИХ МИСТЕЦЬКИХ НАПРЯМКІВ ЯК ТВОРЧЕ ДЖЕРЕЛО ДЛЯ РОЗРОБКИ КОЛЕКЦІЙ ОДЯГУ

Автор(и)

  • Л. В. Краснюк Хмельницький національний університет
  • О. М. Троян Хмельницький національний університет
  • О. В. Ємець Хмельницький національний університет

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2022.3.2

Анотація

Мета – проаналізувати різноманітні підходи до розроблення творчої концепції авторських колекцій одягу різного стильового спрямування, створених за живописними джерелами натхнення.

Методологія. Використано основні принципи системного підходу до художнього проектування авторської колекції одягу: літературно-аналітичні дослідження, морфологічний аналіз, метод системно-структурного аналізу та образно-асоціативна стилізація джерела творчості.

Результати. Виявлено, що створення образу в костюмі представляє собою творчий процес розроблення складної системи «людина-образ-костюм», яка віддзеркалює сучасні тенденції дизайну. Показано, що розроблення творчої концепції передбачає вибір творчого джерела, що займає центральне місце в художньому проєктуванні авторських колекцій одягу. Наголошено, що для багатьох дизайнерів одягу картини, створені художниками, є найбільш цікавим та плідним джерелом натхнення. Виконано мистецтвознавчий аналіз творів живопису різних мистецьких напрямів: неопластицизму, примітивізму та графіки. На конкретних прикладах розглянуті принципи формування авторських колекцій одягу за живописними джерелами натхнення з використанням різних підходів до створення творчої концепції.

Наукова новизна полягає у визначенні характерних художньо-композиційних ознак творів живопису різних мистецьких напрямів – неопластицизму, примітивізму та графіки (форм, декоративних елементів та кольорів) та їх застосування у дизайні колекцій сучасного модного одягу.

Практична значущість дослідження полягає в дизайн-проектуванні та виконанні авторських колекцій жіночого одягу з використанням художньо-композиційних ознак творів живопису та з урахуванням сучасних тенденцій моди. Матеріали даного дослідження також можуть знайти відображення у лекційних курсах з дисциплін «Сецкомозиція виробів», «Проєктування художніх систем», «Стиль та імідж в індустрії моди».

 

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2023-02-03

Як цитувати

Краснюк, Л. В., Троян, О. М., & Ємець, О. В. (2023). ЖИВОПИС РІЗНИХ МИСТЕЦЬКИХ НАПРЯМКІВ ЯК ТВОРЧЕ ДЖЕРЕЛО ДЛЯ РОЗРОБКИ КОЛЕКЦІЙ ОДЯГУ . Art and Design, (3), 19–31. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2022.3.2

Номер

Розділ

Articles