«РОЗУМНІ» ТЕХНОЛОГІЇ У ПРОЄКТУВАННІ СИСТЕМ ЕЛЕКТРИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ

Автор(и)

  • Лариса Третякова Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  • Людмила Мітюк Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  • Наталія Качинська Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.1.13

Ключові слова:

дизайн освітлення, електричні мережи, світлотехнічні характеристик, джерело світла, енергозбереження

Анотація

Мета: проаналізувати традиційні елементи електротехнічних систем штучного освітлення приміщень різного призначення, обґрунтувати енергетичну та економічну доцільність нових підходів до проєктування та запропонувати алгоритми проєктування освітлювальної системи на підставі впровадження «розумних» технологій, енергозберігаючих електротехнічних приладів та електричних мереж з дотримання нормативних вимог щодо якості електроенергії та рівня освітленості.

Методологія. Використано методи аналізу та порівняння переваг та вад світлодіодних джерел освітлення. Під час аналізу використано основні положення світлотехніки, оптичні та світлотехнічні характеристики джерел світла і випромінювання у матеріальному середовищі та методи світлотехнічних розрахунків.

Результати. У статті сформульовано базові принципи проєктування чи модернізації сучасної внутрішньої системи штучного освітлення на базі концепції «Smart home», яка передбачає автоматичне керування енергозберігаючими інженерними системами освітлення всередині та поза приміщеннями будь-якого призначення. Проаналізовано наявні «розумні» технології в системах внутрішнього освітлення, впровадження яких дає можливість вирішити поставлені завдання − забезпечити сумісність нормативних вимог, світлотехнічних характеристик, електротехнічних параметрів, фінансових та ергономічних показників. За результатами порівняння світлових, електротехнічних і фінансових характеристик джерел освітлення зроблено висновок щодо доцільності використання світлодіодних джерел світла.

Наукова новизна. Розроблено алгоритм проектування освітлювальної системи на підставі впровадження «розумних» технологій, енергозберігаючих електротехнічних приладів та електричних мереж з дотримання нормативних вимог щодо якості електроенергії та рівня освітленості.

Практична значущість. Запропоновано під час вибору проєкту чи модернізації системи освітлення орієнтуватися на коефіцієнт ефективності, який об’єднує основні світлотехнічні та фінансові показники.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-05-06

Як цитувати

Третякова , Л. ., Мітюк, . Л. ., & Качинська, . Н. . (2024). «РОЗУМНІ» ТЕХНОЛОГІЇ У ПРОЄКТУВАННІ СИСТЕМ ЕЛЕКТРИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ. Art and Design, (1), 147–160. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.1.13

Номер

Розділ

Articles