ТРАДИЦІЙНІ КИТАЙСЬКІ ФОРМИ ПЕРЕПЛЕТЕННЯ ТА ЇХ ВПЛИВ НА СУЧАСНИЙ КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН

Автор(и)

  • Ютянь Рен Шеньсійський університет науки і технологій
  • Антоніна Дубрівна Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.2.7

Ключові слова:

майстерність, сучасність, традиція, естетика, культурна спадщина, історико-культурне значення, китайська палітурна справа

Анотація

Мета: дослідити та проаналізувати характеристики давньокитайських традиційних методів палітурки книг; вивчити розумну інтеграцію та інноваційне застосування традиційних елементів у сучасному китайському дизайні книг.

Методологія базується на системно-аналітичному, порівняльному, комплексно-історичному методах, що дозволило всебічно дослідити зазначену проблему та дійти обґрунтованих висновків.

Результати. На основі аналізу літератури було зроблено підсумок, а також вивчено та проаналізовано традиційні способи палітурки та особливості Китаю в різні періоди. Наприклад, книги з бамбука та дерев’яної смуги, палітурки книг у сувоях, палітурки книг вихрового типу, палітурки книг, що складаються гармошкою, палітурки книг, що складаються метеликами, палітурки книг з обгортанням і нитками. На цій основі аналізується вплив традиційної палітурної справи на сучасний книжковий дизайн, а також інтеграція та застосування традиційних елементів у сучасному книжковому дизайні.

Наукова новизна. Запропоновано концепцію інтеграції та інноваційного застосування традиційних китайських методів палітурки в сучасному книжковому дизайні. Рекомендовано поєднання сучасних технологічних засобів та матеріалів для вдосконалення традиційних методів переплетення книг, розумно застосовуючи їх у відповідних дизайнах книг. Цей підхід не тільки надає унікальні культурні характеристики сучасному китайському книжковому дизайну, але й забезпечує академічну підтримку та теоретичне керівництво для успадкування та розвитку традиційної культури, сприяючи комплексному розвитку дизайну та майстерності.

Практична значущість. Щоб вирішити поточну кризу занепаду традиційної китайської культури та проблему гомогенізації книжкового дизайну, це дослідження аналізує та узагальнює традиційні китайські методи палітурної справи. Це не тільки забезпечує глибше розуміння розвитку китайського книжкового дизайну, але й відкриває нові перспективи та можливості для сучасного книжкового дизайну. Дослідження підкреслює розумне та розумне застосування традиційних елементів у дизайні.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-08-08

Як цитувати

REN , Y., & DUBRIVNA, A. (2024). ТРАДИЦІЙНІ КИТАЙСЬКІ ФОРМИ ПЕРЕПЛЕТЕННЯ ТА ЇХ ВПЛИВ НА СУЧАСНИЙ КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН. Art and Design, (2), 73–79. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.2.7

Номер

Розділ

Articles

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають