ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ТА СПІЛЬНІ ІННОВАЦІЇ ПАРАМЕТРИЧНОЇ ГЕНЕРАЦІЇ ТА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Автор(и)

  • Вей Лю Технологічний університет Цілу
  • Р. І. Безугла Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.4.2

Ключові слова:

графічний дизайн, цифрові технології, інновації, річний аналіз, параметричний дизайн, генерація, моделювання, дизайн

Анотація

Методологія. Теоретико-методологічною базою дослідження стали такі загальнонаукові підходи, як-от: компаративний та системний підходи, що дали можливість здійснити порівняльний аналіз параметричного дизайну та штучного інтелекту та уявити їх цілісність; структурно-функціональний підхід дозволив проаналізувати закономірності й принципи функціонування параметричного дизайну та штучного інтелекту в контексті потенційних можливостей спільних інновацій.

Результати. Результати дослідження мають теоретичну та практичну значимість, що полягає у розширенні застосування параметричної генерації та штучного інтелекту у дизайні, зосереджуючись на їхніх функціональних характеристиках та сферах застосування. Проведено порівняльний аналіз параметричного дизайну та штучного інтелекту через технічні принципи, інструменти, етапи генерації, залучення дизайнерів, естетику та креативність, проаналізовано їхні особливості, сильні сторони та обмеження. Запропоновано підходи, які дозволять досягти синергетичного ефекту, наприклад перехід від параметричного дизайну до штучного інтелекту і навпаки. Наголошено, що параметричне проєктування може стимулювати створення штучного інтелекту, тоді як штучний інтелект може допомогти в концептуальному проєктуванні, отримувати параметри, підтримувати параметричні моделі та служити вхідними даними для параметричних моделей. З’ясовано, що штучний інтелект також може оцінити та уточнити параметричні результати генерації. Висновувано, що параметричний дизайн та штучний інтелект  взаємодоповнюють один одного, мають значний потенціал для спільних інновацій у сфері дизайну, а одночасне їх використання дозволяє досягти синергетичного ефекту.

Наукова новизна. У статті проведено комплексне порівняльне дослідження параметричної генерації та технологій штучного інтелекту з різних точок зору, включаючи технічні принципи, інструменти проєктування, різні етапи процесу генерації, роль і участь дизайнерів, естетику та творчість. Виявлено сильні сторони та відповідні обмеження які існують в параметричному моделюванні та штучному інтелекті, запропоновано нові підходи їх використання в сфері дизайну.

Практична значущість. Отримані результати зумовлюють більш глибоке осмислення таких сучасних явищ як параметричні генерації і штучний інтелект, що дозволило розробити практичні рекомендації їх системного використання у сфері дизайну, а також для розробки нових дизайнерських інструментів та процесів проєктування.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-15

Як цитувати

LIU, . W., & BEZUHLA , R. (2024). ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ТА СПІЛЬНІ ІННОВАЦІЇ ПАРАМЕТРИЧНОЇ ГЕНЕРАЦІЇ ТА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ. Art and Design, (4), 22–32. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.4.2

Номер

Розділ

Articles