ВПЛИВ МІСТОБУДІВНОГО КОНТЕКСТУ НА ДИЗАЙН ІНТЕР’ЄРУ МОДУЛЬНОГО ЖИТЛА

Автор(и)

  • Д. А. Колобанова Київський національний університет будівництва і архітектури
  • Ю. В. Третяк Київський національний університет будівництва і архітектури

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.4.10

Ключові слова:

будівництво, модуль, предметно-просторове середовище, контекст проєктування, містобудівний чинник, дизайн інтер’єру, модульні житлові будівлі

Анотація

Мета: визначити вплив містобудівного контексту на дизайн інтер’єрів сучасних житлових модульних будинків, а також виявити зв’язок внутрішнього середовища модульного житла із навколишнім оточенням.

Методологія. Дослідження ґрунтується на поєднання теоретичного узагальнення зібраних даних з системним підходом. Джерельною базою даної роботи є приклади світового досвіду дизайну модульного житла, планування їх приміщень, а також розміщення меблів і обладнання у структурі інтер’єрів різних типів житлових осередків.

Результати. Відповідно до поставленої мети та завдань, в роботі досліджено питання впливу містобудівного контексту на формування інтер’єрного простору житлових модульних будинків різних видів, що визначаються у залежності від розміщення будівлі в середовищі. Основні результати дослідження полягають у наступному: виявлено найбільш розповсюджені містобудівні ситуації для розміщення модульних житлових будівель; визначено характерні типологічні особливості дизайну житлових модулів та їх інтер’єрів, розміщених у різних містобудівних ситуаціях; запропоновано розгляд містобудівного контексту, архітектури та предметно-просторового середовища житлових модулів як єдиної просторової системи; визначено перспективні напрями розвитку і удосконалення методології дизайну інтер’єрів та обладнання модульного житла.

Наукова новизна дослідження полягає у виявленні взаємозв’язку між містобудівним контекстом та предметно-просторовим середовищем житлових модулів. Інтер’єр розглядається як елемент взаємопов’язаної системи, що поєднує різні рівні середовища – містобудівний, архітектурний, інтер’єрний та предметний. Такий підхід можна вважати перспективним з точки зору формування нових підходів, методів та засобів комплексного проєктування житлових модулів.

Практична значущість. Результати дослідження можуть бути використані архітекторами та дизайнерами в процесі проєктування та удосконалення внутрішнього простору житлових модульних будинків, враховуючи специфіку конкретного містобудівного контексту.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-15

Як цитувати

Колобанова, Д. А., & Третяк, Ю. В. (2024). ВПЛИВ МІСТОБУДІВНОГО КОНТЕКСТУ НА ДИЗАЙН ІНТЕР’ЄРУ МОДУЛЬНОГО ЖИТЛА. Art and Design, (4), 122–135. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.4.10

Номер

Розділ

Articles