ХУДОЖНЬО-КОМПОЗИЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИТЯЧОГО КОСТЮМА В УКРАЇНІ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2617-0272.2022.1.1Ключові слова:
бренд, Будинок моделей одягу, оздоблення, дитяча мода, дитячий одягАнотація
Мета: дослідження художньої образності дитячого костюма українських художників-модельєрів ХХ – початку ХХІ століть, встановлення особливостей і закономірностей в повторенні художньо-композиційних рішень дитячого костюма, визначення сталих тенденцій та інновацій в оздобленні дитячого одягу.
Методологія. Застосовано візуально-аналітичний метод, морфологічний, художньо-композиційний та ретроспективний аналіз.
Результати. В результаті аналізу моделей дитячого одягу українських дизайнерів і брендів визначено художньо-композиційні особливості дитячого костюма та актуальні тенденції в оздобленні дитячого одягу ХХ – початку ХХІ століть. Встановлено, що в цей період розширились можливості для реалізації художньої образності одягу для дітей за рахунок інноваційних матеріалів та технологій оздоблення, однак і в наш час не втрачають актуальності традиційні види оздоблення, що є характерними для дитячого костюма протягом століть.
Наукова новизна дослідження полягає у встановленні особливостей художньо-образного рішення дитячого одягу художників-модельєрів українських Будинків моделей та виявленні провідних тенденцій в оздобленні дитячого костюма в Україні ХХ – початку ХХІ століть.
Практична значущість. Зібрані матеріали та їх аналіз дозволили узагальнити інформацію про художньо-образні рішення та оздоблення дитячого костюма художників-модельєрів українських Будинків моделей одягу, що може слугувати основою для подальших досліджень з історії моди і дизайну дитячого одягу, інформаційною базою для створення нових колекцій одягу для дітей.