АДАПТИВНІ ТЕКСТИЛЬНІ ВИРОБИ: ЗАСОБИ З’ЄДНАННЯ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ

Автор(и)

  • Н. В. ОСТАПЕНКО Київський національний університет технологій та дизайну
  • О. В. КОЛОСНІЧЕНКО Київський національний університет технологій та дизайну
  • Л. В. ОЧЕРЕТНА Технічний університет м. Ліберець
  • Г. М. ТОКАР Київський національний університет технологій та дизайну
  • Г. М. ТОКАР Київський національний університет технологій та дизайну
  • А. І. РУБАНКА Київський національний університет технологій та дизайну
  • Я. О. МАМЧЕНКО Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2021.4.5

Ключові слова:

конструктивне рішення, функції, текстильні матеріали, фурнітура, систематизація, одяг

Анотація

Мета: дослідити існуючі різновиди адаптивного одягу для людей з різними потребами. Узагальнити інформацію щодо різновидів швейної фурнітури для виготовлення адаптивних швейних виробів різного призначення.

Методологія. Застосовано інформаційно-дослідницький та візуально-аналітичний підходи у поєднанні із загальнонауковими методами типологічної систематизації та порівняльного аналізу існуючих різновидів швейної фурнітури для виготовлення адаптивного одягу закордонного та вітчизняного виробництва

Результати. В статті досліджено асортимент існуючих адаптивних швейних виробів різного призначення, перелічено їх основні функції, визначено композиційні та конструктивно-технологічні особливості. Проаналізовано асортимент сучасної швейної фурнітури та представлено перелік провідних світових та вітчизняних компаній виробників. Виокремлено та систематизовано найбільш розповсюджені різновиди фурнітури для виготовлення адаптивного одягу з використанням принципів трансформації для споживачів, описано використовувані матеріали для її виготовлення. Розкрито конструктивні особливості типів швейної фурнітури, проаналізовано її функціональні можливості та характерні ознаки.

Наукова новизна. Структуровано різновиди швейної фурнітури для адаптивного одягу за призначенням, зоною розміщення та способом з’єднання, охарактеризовано їх типи та розкрито характерні конструктивно-композиційні ознаки за формою, розміром, матеріал виготовлення тощо.

Практична значущість одержаних результатів полягає в виокремленні основних різновидів адаптивного одягу різного призначення та визначенні його основних функцій. Узагальнено та графічно представлено види засобів з’єднання, що застосовується для виготовлення адаптивного одягу з використанням принципів трансформації. Розроблено інформаційну базу швейної фурнітури різного функціонального призначення, матеріалів для їх виготовлення, способів з’єднання та місць розташування Результати можуть бути використані при подальшій розробці одягу зазначеного призначення.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2022-10-06

Як цитувати

ОСТАПЕНКО, Н. В., КОЛОСНІЧЕНКО, О. В., ОЧЕРЕТНА, . Л. В., ТОКАР, Г. М., ТОКАР, Г. М., РУБАНКА, А. І., & МАМЧЕНКО, Я. О. . (2022). АДАПТИВНІ ТЕКСТИЛЬНІ ВИРОБИ: ЗАСОБИ З’ЄДНАННЯ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ. Art and Design, (4), 53–65. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2021.4.5

Номер

Розділ

Articles

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

<< < 1 2 3