ЕРГОНОМІЧНИЙ ПІДХІД ДО ПРОЄКТУВАННЯ АДАПТИВНОГО ОДЯГУ ДЛЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ COVID-19

Автор(и)

  • Н. В. Остапенко Київський національний університет технологій і дизайну
  • О. В. Колосніченко Київський національний університет технологій та дизайну
  • А. Г. Арабаджи Київський національний університет технологій та дизайну
  • А. Г. Скріпченко Технічний університет Молдови
  • В. В. Кузьменко Київський національний університет технологій та дизайну
  • А. О. Косточка Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2022.4.6

Анотація

Мета роботи – аналіз та дослідження характерних рухів, поз та положень пацієнта на етапі реабілітації після COVID-19 з метою проєктування ергономічного адаптивного одягу.

Методологія. Використано візуально-аналітичний, інформаційно-дослідницький підходи, методи порівняльного та системно-структурного аналізу.

Результати. Зазначено актуальність проєктування сучасного ергономічного адаптивного одягу. Проаналізовано, описано та графічно представлено характерні рухи, пози та положення пацієнта при перебуванні на реабілітаційних заходах після захворювання на COVID-19. Описано, перелічено та охарактеризовано функціонально-конструктивні елементи плечового та поясного одягу для реабілітації пацієнтів після COVID-19 та рекомендації щодо їх застосування.

Наукова новизна. Розроблено специфічні вимоги до функціонального адаптивного одягу та матеріалів для його виготовлення для пацієнтів, що перебувають на етапі реабі­літації після захворювання. Систематизовано елементи конструктивно-технологічних рішень плечового та поясного одягу для пацієнтів на етапі реабілітації після COVID-19.

Практична значущість. Графічно представлено основні пози та положення пацієнта на етапі реабілітації після COVID-19 залежно від інтенсивності діяльності та при постуральному дренажі. Описано, узагальнено та графічно відтворено характерні пози, рухи та положення пацієнта при перебуванні на реабілітації після COVID-19.На основі дослідження комплексу фізичних вправ для пацієнтів на реабілітації післяCOVID-19 надано рекомендації щодо використання функціонально-конструктивних елементів переду/пілочок, спинки, рукава, штанів. Перелічено та охарактеризовано функціональні елементи конструктивно-технологічного рішення ергономічного адаптивного одягу.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2023-03-02

Як цитувати

Остапенко, Н. В., Колосніченко, О. В., Арабаджи, А. Г., Скріпченко, А. Г., Кузьменко, В. В., & Косточка, А. О. (2023). ЕРГОНОМІЧНИЙ ПІДХІД ДО ПРОЄКТУВАННЯ АДАПТИВНОГО ОДЯГУ ДЛЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ COVID-19. Art and Design, 20(4), 64–78. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2022.4.6

Номер

Розділ

Articles

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

<< < 1 2 3 > >>