ІНТЕГРАЦІЯ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СЕРЕДОВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО АРХІТЕКТУРНОГО ДИЗАЙНУ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2617-0272.2024.4.5Ключові слова:
BIM-моделювання, народна архітектура, дизайн-проєктування, швидкісний 3D-друк, реголіт, новітні матеріали, модульність, космічна місіяАнотація
Мета: з’ясувати можливості імплементації космічних технологій у сферу українського архітектурного дизайну, а також їх впровадження в архітектурному дизайні і технології будівництва.
Методологія. У праці використано інформаційно-дослідницький та візуально-аналітичний підходи у поєднанні з методами систематизації та порівняльного аналізу щодо використання космічних технологій в архітектурному дизайні.
Результати. Розглянуто процес інтеграції космічних інновацій у сферу архітектурного дизайну. Встановлено, що модульність, 3D-друк та інноваційні матеріали, які використовуються в космічних технологіях, є ключовими факторами, що можуть бути трансформовані у сучасний український архітектурний дизайн завдяки чому можна підвищити надійність, енергоефективність та адаптацію дизайн-об'єктів, зокрема у випадках нестачі житла (для біженців) або надання допомоги регіонам, які постраждали від стихійних та військових лих. Показано як принципи народної архітектури, що традиційно базується на місцевих ресурсах і методах, можуть використовуватися в для формування новітніх будівель.
Наукова новизна. З’ясовано можливості використання космічних технологій в українському архітектурному дизайні, розкрито особливості їх застосування на практиці. Виявлено особливості та складності їх впровадження у процесі проєктування.
Практична значущість. Результати дослідження можуть бути корисними як для розробки методів та прийомів дизайн-проєктування, так і в інших галузях дослідницького дизайну для студентів, викладачів та архітекторів.