ЗАСТОСУВАННЯ ЕКО-КОНЦЕПЦІЙ У ДЕКОРУВАННІ ПРИНТАМИ СУЧАСНИХ ДИЗАЙН-ПРОДУКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2706-5898.2023.4.2Ключові слова:
екологічні концепції у дизайні, 3D-друк живих матеріалів, біогібридні структури живих клітин, принти у дизайні, декорАнотація
Мета роботи – дослідження використання декоративного оздоблення та актуальних сучасних принтів в модних fashion-продуктах, а також можливостей створення популярних візерунків та авторських тканин в лабораторіях дизайнерів та науковців як початок нових трендів у колаборації фундаментальної науки та творчості. Вивчено та запропоновано застосування живих матеріалів, які виробляються шляхом інкапсуляції живих біологічних клітин у неживу матрицю, забезпечуючи їх механічну міцність та можливості виготовлення різноманітних просторових візерунків. Основою дослідження є системний підхід, аналіз науково-технічної та нормативної інформації, методи літературно-аналітичного, системно-структурного, порівняльного аналізу, а також історичний метод. Головні результати полягають у розкритті можливостей свідомого проектування гармонійних взаємозв’язків у сучасному екологічно-орієнтованому дизайн-концепті із застосуванням декору з використанням біо-гібридних структур живих матеріалів. Аналітичні дослідження наукових розробок та вивчення особливостей процесів застосування живих матеріалів для створення сучасних 3D-принтів у декорування одягу та інших авторських дизайн-проектах дозволяють запропонувати нові тренди еко-концепцій у колаборації науковців та творчості сучасних дизайнерів, що сприятиме стійкому розвитку культурних меседжів суспільства. Дослідженнями доведено, що поглиблене вивчення питань застосування нових еко-технологій дозволяють запропонувати функціональні живі матеріали для використання в потенційних додатках, включаючи інтелектуальні тканини, пристрої, біосенсори або ферментаційні біореактори. Зазначено, що індивідуальні живі матеріали від нано- до макромасштабів можуть бути надруковані на 3D-принтері з високою роздільною здатністю у вигляді просторово заданих візерунків. Запропоновано можливість розробки матеріалів та візерунків, що імітують складну архітектуру, просторову організацію та природу живих клітин, що змінюється в часі, за допомогою сучасних теоретичних та прикладних наукових досліджень інтелектуальних еко-технологій та матеріалів методами біодруку. Дослідження та вивчення процесу росту мікроводоростей робить внесок у розвиток теоретичної бази та надає змогу дослідникам продемонструвати, що живі матеріали декоративних принтів можна 3D-надрукувати шляхом нанесення живих клітин біочорнил на неживу матрицю-субстрат пошарово. Розглянуті процеси можуть бути використані як засоби впровадження сучасних еко-концепції у декоруванні принтами різноманітних авторських дизайн-продуктів.
Завантаження
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Т.В. РЕМЕНЄВА , М.В. КОЛОСНІЧЕНКО
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.