Оцінювання комфортності текстильних матеріалів різного сировинного складу з використанням комплексного підходу

Автор(и)

  • Н. В. Садретдінова Київський національний університет технологій та дизайну
  • М. В. Яценко Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.30857/2706-5898.2021.3.1

Анотація

Метою роботи є оцінювання комфортності текстильних матеріалів різного сировинного складу з використанням комплек сного підходу, який базується на поєднанні експериментальних досліджень показників комфортності та діагностиці впливу матеріалів на функціональний стан організму людини.

Для досягнення поставленої мети використано експериментальні методи дослідження механічних і фізичних властивостей текстильних матеріалів, принципи порівняльного аналізу, статистичний метод обробки даних. Енерго-інформаційний вплив на організм людини визначався з використанням методу біорезонансної енерго-хвильової діагностики.

Проведені у процесі роботи дослідження показали, що рівень комфортності текстильних матеріалів для одягу, визначений експериментальним шляхом, не завжди збігається з тим, як реагує людський організм на їх використання. Якщо найкращі значення показників комфортності були встановлені для лляних та шовкових тканин, то найбільш позитивно на організм впливають лляні та вовняні, а для шовкових є характерним високий рівень негативного впливу. Це ще раз підтверджує той факт, що комфортність є комплексним показником і може оцінюватися лише із врахуванням суб’єктивних відчуттів людини. Загалом найкращі результати були встановлені для зразка лляного матеріалу: для нього характерні високі значення показників комфортності в поєднанні з низьким рівнем негативного впливу та досить високим рівнем позитивного впливу. Запропонована методика оцінювання комфортності дає можливість враховувати реакцію організму на вплив тих чи інших видів текстильних матеріалів.

Наукова новизна полягає в тому, що в даній роботі вперше використано комплексний підхід для оцінювання комфортності матеріалів, який включає поєднання об’єктивних та суб’єктивних методів.

Практична значимість підтверджується рекомендаціями щодо конфекціювання текстильних матеріалів для виготовлення літнього одягу на основі їх комфортності.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-01-24

Як цитувати

Садретдінова, Н. В., & Яценко, М. В. (2022). Оцінювання комфортності текстильних матеріалів різного сировинного складу з використанням комплексного підходу. Індустрія моди, (3), 26–35. https://doi.org/10.30857/2706-5898.2021.3.1

Номер

Розділ

Науковий пошук