МОДЕЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ІНТЕГРОВАНИХ СТРУКТУР БІЗНЕСУ ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ ВІДКРИТИХ ІННОВАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2786-5398.2022.3.3Ключові слова:
інтегровані структури бізнесу, кооперація, корпоратизація, економічний розвиток, моделювання, інновації, інтеграційні процесиАнотація
У статті досліджено процеси моделювання інноваційного розвитку інтегрованих структур бізнесу через систему відкритих інновацій на двох рівнях: на мікрорівні – інвестиційної привабливості підприємств малого та середнього бізнесу з позицій системного підходу; на мезорівні – інвестиційної привабливої підприємств малого та середнього бізнесу на підставі комплексної оцінки інфраструктурного розвитку, що засновано на єдності та взаємодії критеріїв привабливості об’єктів інвестування в межах регіону. Обґрунтовано, що незважаючи на наявність кризових явищ у фінансово-господарській діяльності інтегрованих структур бізнесу, нагромаджується певний науковий та практичний досвід роботи щодо пошуку нових ефективних інноваційних механізмів управління. Для того щоб вистояти в конкурентній боротьбі, підприємства малого та середнього бізнесу, які інтегруються, мають постійно спрямовувати власні чи залучені кошти на оновлення, розширення та диверсифікацію виробництва, а їх політика має бути націлена на відкриті інновації. Тому в комплексі проблем, які пов’язані з визначенням ролі відкритих інновацій у діяльності інтегрованих структур бізнесу, великого значення в сучасних реаліях набуває організація такого процесу моделювання інноваційного розвитку, який би був підкріплений ефективним інформаційним забезпеченням, спроможним виявляти і систематизувати інформаційні дані щодо всіх аспектів фінансово-господарської діяльності, а також сприяв би підвищенню ефективності інтегрованих структур бізнесу. З урахуванням результатів дослідження доведено, що прискорення темпів соціально-економічного розвитку країни великою мірою визначається сутністю її інвестиційної політики, спрямованої на інноваційні зрушення в галузях, які потребують першочергових структурних змін, модернізації й технічного оновлення, впровадження енерго- й ресурсозберігаючих та екологічно безпечних технологій. Робиться висновок, що проголошене сприяння інвестиційній активності в Україні в межах державної інноваційної політики має забезпечити подальший інноваційний розвиток інтегрованих структур бізнесу та національної економіки загалом.
Завантаження
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.