ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
DOI:
https://doi.org/10.30857/2786-5398.2023.4.4Ключові слова:
організаційно-економічний механізм, охорона здоров’я, фінансове забезпечення, кадрове забезпечення, медичні послуги, населення, якість, інтеграціяАнотація
У статті висвітлено питання взаємодії елементів організаційно-економічного механізму у сфері охорони здоров’я з точки зору сучасного аспекту. Автором виділено основні виклики, які визначають взаємодію елементів організаційно-економічного механізму у сфері охорони здоров’я України, зокрема це забезпечення фінансової стабільності системи охорони здоров’я, зміцнення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я, розвиток електронної охорони здоров’я та посилення кібербезпеки, посилення систем управління якістю надання медичних послуг на національному та регіональному рівнях. Виявлено, що в основі організаційно-економічного механізму у сфері охорони здоров’я лежить впровадження операційного плану з метою втілення cтратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. З’ясовано, що головною метою взаємодії елементів організаційно-економічного механізму у сфері охорони здоров’я є підвищення життєвого рівня та якості життя населення, забезпечення збереження здоров'я всіх громадян, для досягнення якої необхідно забезпечити заклади охорони здоров’я достатніми фінансовими ресурсами та належним кадровим забезпеченням. Визначено, що у сфері фінансового забезпечення охорони здоров’я найбільшою проблемою є дефіцит державного фінансування, що призводить до зменшення обсягів надання безплатної медичної допомоги. Вказано, що фінансування сфери охорони здоров'я здійснюється шляхом асигнувань з державного бюджету України, місцевих бюджетів, коштів підприємств і приватних осіб, а також інших юридично допустимих ресурсів. У статті проаналізовано динаміку зміни обсягу видатків державного бюджету України на охорону здоров’я та виявлено щорічне зростання обсягів. Виявлено, що важливим елементом організаційно-економічного механізму у сфері охорони здоров’я є кадровий потенціал сфери охорони здоров’я та визначено основні проблеми зниження цього потенціалу. Запропоновано шляхи підвищення рівня кадрового забезпечення сфери охорони здоров’я. Проаналізовано показники кадрового складу та мережі закладів охорони здоров’я в Україні. Доведено, що достатній обсяг фінансування сфери охорони здоров’я та вирішення проблем кадрового забезпечення, що дозволить підвищити кадровий потенціал у сфері охорони здоров’я, будуть основними напрямками удосконалення організаційно-економічного механізму у сфері охорони здоров’я.
Завантаження
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.