МАРКЕТИНГОВИЙ РОЗВИТОК ЕКОСИСТЕМИ УНІВЕРСИТЕТУ ЯК ЕФЕКТИВНОЇ МЕРЕЖЕВОЇ ПЛАТФОРМИ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2786-5398.2024.4.4Ключові слова:
університетська екосистема, маркетингові стратегії, модель 4P, постковідна реабілітація, цифрова трансформація, сталий розвиток, інноваційні технологіїАнотація
У статті розглянуто концепцію розвитку екосистеми університету як мережевої платформи, що інтегрує освітню, наукову та соціально-економічну діяльність. Обгрунтовано, що розвиток маркетингової екосистеми університету як ефективної мережевої платформ, засноваої на знаннях, визначає університети центрами суспільного й економічного розвитку, Встановлено що традиційні моделі функціонування університетів часто не відповідають сучасним викликам, зокрема технологічним змінам, глобалізації та постковідним викликам. У дослідженні проаналізовано роль маркетингових стратегій, таких як модель 4P (Product, Price, Place, Promotion), у розвитку університетських екосистем. Висвітлено роль університетських екосистем у сучасній економіці знань та проаналізовано інноваційні підходи до їхнього розвитку, на прикладі Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД). Методологія базувалась на емпіричних дослідженнях постковідної реабілітації через освітню платформу REHUB COVID, на основі використання міжнародного досвіду. В статті закцентовано увагу на важливості цифрових інновацій, партнерств і розвитку людського капіталу в умовах сучасних викликів. За результатами дослідження доведено, що університети, які активно впроваджують маркетингові стратегії, здатні не лише підвищувати свою конкурентоспроможність, а й посилювати свій соціальний вплив, сприяючи сталому розвитку.
Завантаження
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.