НЕЙРОМЕРЕЖА MIDJORNEY ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ГЕНЕРУВАННЯ ДИЗАЙН ГРАФІКИ

Автор(и)

  • Р. Д. Михайлова Київський національний університет технологій та дизайну
  • О. В. Колісник Київський національний університет технологій та дизайну
  • О. С. Береговий Київський національний університет технологій та дизайну
  • В. В. Власюк Київський національний університет технологій та дизайну
  • Д. В. Куровська Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.30857/2617-0272.2023.1.10

Ключові слова:

цифрове суспільство, штучний інтелект, нейромережа, візуальний образ, творча практика, дизайн, графіка, мистецтво

Анотація

Мета. Дослідити аспекти міждисциплінарного наукового дискурсу з проблем застосування штучного інтелекту; проаналізувати генеруючі програми штучного інтелекту; з’ясувати специфіку використання нейромережі «Midjorney» у мистецьких практиках та визначити її реальні можливості у створенні візуального контенту.

Методологія. Дослідження ґрунтується на соціокультурній, історико-теоретичній, емпіричній та порівняльній методології, використовуються також методи аналізу, синтезу, інформаційного моделювання.

Результати. Вивчення виробничого інструментарію штучного інтелекту як технологічного оснащення графічного дизайну, виявило його роль та місце у творчому процесі. Науковий аналіз нейромережі «Midjorney» показав потенціал програми для створення зразків мистецтва та продукту дизайну: в процесі творчого виробництва коди алгоритму перетворюють робочий матеріал на стилістично виразні зображення у низці варіантів, з яких митець формує остаточний. На прикладі сервісу «Midjorney» конкретизовано межі генерування зображень, визначено переваги та недоліки штучного інтелекту у царині образотворення. Скоректовано тлумачення поняття «нейронні мережі». Підсумовано, що штучний інтелект, попри існуючі на даний момент технічні обмеження, є перспективним інструментом дизайну, сприятливим для реалізації творчих ідей та візуалізації образів.

Наукова новизна дослідження полягає у вивченні можливостей використання штучного інтелекту, розкритті особливостей застосування алгоритмів нейромереж у творчій практиці, зокрема, генеруванні візуальних образів графічного дизайну, що є актуальним як для професійних користувачів, так і масової аудиторії. Виявлено переваги та недоліки застосування штучного інтелекту у створенні образних візуалізацій.

Практична значущість дослідження обумовлена розширенням інформації та поглибленням практичних навичок роботи у нейронній мережі, опануванням механізмами продукування зразків графічного дизайну. Отримані результати доводять перспективність штучного інтелекту в реалізації рішень у графічному дизайні. Матеріали роботи можуть бути використані в навчальному процесі, практичній діяльності у сфері творчих індустрій та мистецтва.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2023-05-23

Як цитувати

Михайлова, Р. Д., Колісник, О. В., Береговий, О. С., Власюк, В. В., & Куровська, Д. В. (2023). НЕЙРОМЕРЕЖА MIDJORNEY ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ГЕНЕРУВАННЯ ДИЗАЙН ГРАФІКИ. Art and Design, (1), 106–115. https://doi.org/10.30857/2617-0272.2023.1.10

Номер

Розділ

Articles

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>