ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ МОДЕЛІ КОРПОРАТИВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2786-5398.2023.6.16Ключові слова:
заклади вищої освіти, корпоративне управління, корпоративна соціальна відповідальність, моделювання, сталий розвитокАнотація
Незважаючи на те, що в Україні корпоративно соціальна відповідальність знаходиться в стадії становлення, в важкі воєнні роки можна констатувати підвищений суспільний інтерес до формування конкретних її моделей у закладах вищої освіти. В статті наведено результати аналізування історичних та сучасних умов формування економічної природи корпоративної соціальної відповідальності, Визначено категорію та особливості формування вітчизняної моделі корпоративної соціальної відповідальності в закладах вищої освіти. Досліджено практики застосування корпоративної соціальної відповідальності на основі зіставлення основних концепцій розвитку КСВ у світовій та національній економіці. Визначено історичні та сучасні умови формування економічної природи КСВ дозволило виявити наявність сталого прогресу, що втілюється в послідовній зміні різноманітних підходів, появі нового та наповненні новим змістом базового категоріального апарату, альтернативність щодо вирішення завдань соціально відповідального розвитку, історичний тренд якого проявляється в зниженні рівня «нормативності», перенесення акценту із загальнофілософських та моральних аспектів до управлінських, формування нової парадигми «принципи → процеси → результати» на засадах прагматизму. Окреслено перспективи розвитку вітчизняної моделі корпоративно соціальної відповідальності в закладах вищої освіти. Визначено, що вітчизняна модель корпоративно соціальної відповідальності в закладах вищої освіти знаходиться на етапі формування, систематизовано фактори, що стримують становлення КСВ, зокрема, воєнний стан, відсутність державного стимулювання ініціатив КСВ, слабкість ринкових інститутів та відсутність чіткого нормативно-правового регулювання.
Завантаження
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.