МЕТОДИКА ДОКУМЕНТУВАННЯ ТА ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ У МІЖНАРОДНІЙ ТОРГІВЛІ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2786-5398.2024.3.8Ключові слова:
міжнародні угоди, співробітництво, фінансове регулювання, зовнішньоекономічна діяльність, міжнародна торгівля, облік операцій, облік розрахунків, документування, методика документування, розрахунки в міжнародній торгівлі, цифровізація, цифрові фінансові інструменти, цифровий інструментарій міжнародної торгівлі, цифрова економіка, міжнародні стандарти, фінансова безпека, ризик, фінансові інструменти, ціноутворення, трансформаційні зміни, трансформація бізнес-процесівАнотація
Міжнародна торгівля передбачає складні транзакції та велику кількість документації для забезпечення точності, відповідності та прозорості при здійснення відповідних операцій. Належне документування та методи бухгалтерського обліку є вирішальними для ефективного управління цими операціями. Саме тому в представленій статті розглянуті основні особливості методик документування та обліку розрахунків при здійснення операцій в межах міжнародної торгівлі. Метою роботи є визначення оптимальної методики документування та обліку розрахунків у міжнародній торгівлі. Основними методами використаними при здійсненні поточного дослідження є: методи аналізу та синтезу для виявлення особливостей міжнародної торгівлі у сучасних умовах цифровізації та трансформаційних змін, а також для аналізу відповідних документарних методик щодо обліку розрахунків при здійсненні торговельної діяльності; методи дедукції та індукції; метод порівняння; логічний метод, а також графічні та табличні методи для наочного представлення окремих результатів дослідження. Так в ході дослідження виявлено наступні поширені методи та типи документації, які використовуються в міжнародній торгівлі: комерційний рахунок-фактура, коносамент, сертифікат походження, пакувальний лист, рахунок-проформа, акредитив (L/C), страхове свідоцтво, ліцензія на імпорт/експорт, сертифікат перевірки та інші. Методи бухгалтерського обліку в міжнародній торгівлі: облік за принципом нарахування:, облік готівки, мультивалютний облік, облік витрат, трансфертне ціноутворення, коди гармонізованої системи (HS) та інше. Таким чином, методика документування та обліку розрахунків у міжнародній торгівлі є комплексною системою, що потребує детального аналізу та відповідного підходу до кожного етапу торгової операції. Впровадження сучасних технологій автоматизації процесів, забезпечення відповідності нормативним вимогам та постійне вдосконалення процедур дозволяє підвищити ефективність міжнародної торгівлі та мінімізувати ризики, пов'язані з нею.
Завантаження
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.