ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
DOI:
https://doi.org/10.30857/2786-5398.2025.1.9Ключові слова:
взаємодія бізнесу та влади, державно-приватне партнерство, державне регулювання, співпраця, кооперування, організаційно-правові відносини, моделі управління, механізми взаємодіїАнотація
В статті проаналізовано світовий досвід управління розвитком державно-приватного партнерства що є обгрунтованою формою конструктивної взаємодії бізнесу і структур державної влади. Визначено, що характер такої взаємодії, його методи та форми можуть відрізнятися в залежності від національних особливостей та діючого законодавства країн світу. Кооперація держави і бізнесу здійснюється в умовах, за історично складеними потребами і можливостями для реалізації великомасштабних соціально-економічних проектів та реформування економічних процесів. Обгрунтовано, що в сучасних умовах господарювання в світовій практиці склалися різноманітні моделі, форми, типи реалізації партнерських відносин між державою і бізнесом. Встановено, що при реалізації проектів державно-приватного партнерства в рамках його організаційно-правових форм та механізмів кооперування, можуть бути задіяні різноманітні моделі співпраці державних структур і підприємств приватного бізнесу. Вони диференціюються залежно від обсягу переданих приватному партнеру квот в управлінні, інвестиційних зобов'язань, фінансових зобов’язань, принципів поділу ризиків між партнерами, відповідальності за організацію проведення робіт. Особливості державного регулювання партнерських відносин з бізнесом визначаються контрактними відносинами з підприємствами приватного сектора, некомерційними та громадськими організаціями в сферах, які раніше були прерогативою державного сектора економіки.
Завантаження
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.