ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2022.1.4

Анотація

Вступ. У умовах післявоєнного віднов­лення економіки України формування інвестиційної привабливості сільських територій для активізації розвитку інфраструктури не може відбуватися без активного застосування управлінсь­ких стратегій та аналітичного інстру­ментарію. Одним з основних напрямів формування інвестиційної привабли­вості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середо­вища є застосування цих методів як ефективного сучасного інструменту стратегічного управління розвитком інфраструктури.

Гіпотеза наукового дослідження полягає у дослідженні процесу форму­вання інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизна­ченості конкурентного середовища, як заданої умови управління наявним потенціалом.

Метою дослідження є обгрунтування на теоретичному рівні формування інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середовища.

Методологією наукового дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи дослідження: Усі наукові дослідження, що проводяться в межах аналізування інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середовища, використовують загально­наукові методи, такі як метод наукової абстракції, метод аналізу і синтезу, метод єдності історичної і логічної, позитивний і нормативний методи, а так само специфічні методи дослід­ження.

Висновки Визначено, що в сучасних умовах, згідно із специфікою форму­вання інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизна­ченості конкурентного середовища концептуальними позиціями є: наро­щування інвестиційного потенціалу за рахунок активізації інноваційного розвитку сільських територій; нарощу­вання обсягів експортно-імпортних операцій за підвищення конкуренто­спроможності вітчизняної продукції сільських територій; розвитку міжна­родних взаємовідносин з врахуванням геоекономічних змін і тенденцій.

Ключові слова: інтеграційний потен­ціал; сільські території; інтеграційно-інноваційний розвиток; суб’єкти госпо­дарювання; фактори зовнішнього та внутрішнього середовища; інвести­ційна привабливість; інвестиційна стратегія.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Вікторія ГОТРА, Ужгородський національний університет, Україна

Doctor of Economics, Professor, Professor of Department of Economics and Entrepreneurship, Scopus Author ID: 56328153300

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-07-13

Номер

Розділ

Articles