ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА
DOI:
https://doi.org/10.30857/2415-3206.2022.1.4Анотація
Вступ. У умовах післявоєнного відновлення економіки України формування інвестиційної привабливості сільських територій для активізації розвитку інфраструктури не може відбуватися без активного застосування управлінських стратегій та аналітичного інструментарію. Одним з основних напрямів формування інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середовища є застосування цих методів як ефективного сучасного інструменту стратегічного управління розвитком інфраструктури.
Гіпотеза наукового дослідження полягає у дослідженні процесу формування інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середовища, як заданої умови управління наявним потенціалом.
Метою дослідження є обгрунтування на теоретичному рівні формування інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середовища.
Методологією наукового дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи дослідження: Усі наукові дослідження, що проводяться в межах аналізування інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середовища, використовують загальнонаукові методи, такі як метод наукової абстракції, метод аналізу і синтезу, метод єдності історичної і логічної, позитивний і нормативний методи, а так само специфічні методи дослідження.
Висновки Визначено, що в сучасних умовах, згідно із специфікою формування інвестиційної привабливості сільських територій в умовах невизначеності конкурентного середовища концептуальними позиціями є: нарощування інвестиційного потенціалу за рахунок активізації інноваційного розвитку сільських територій; нарощування обсягів експортно-імпортних операцій за підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції сільських територій; розвитку міжнародних взаємовідносин з врахуванням геоекономічних змін і тенденцій.
Ключові слова: інтеграційний потенціал; сільські території; інтеграційно-інноваційний розвиток; суб’єкти господарювання; фактори зовнішнього та внутрішнього середовища; інвестиційна привабливість; інвестиційна стратегія.