ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ ШЛЯХОМ АДМІНІСТРУВАННЯ ФОНДОМ ЖИТЛОВОЇ НЕРУХОМОСТІ ГМІНИ

Автор(и)

  • Петро ГУДЗЬ Куявсько-Поморський університет в Бидгощі, Польща https://orcid.org/0000-0001-7604-549X
  • Александра ХЛЄМБОВСКА Куявсько-Поморський університет в Бидгощі, Польща

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2022.1.5

Анотація

ВСТУП. Гміна у суспільстві є первинною ланкою територіальних органів місцевого самоврядування. У наведеній праці розглядається міс­цева житлова політика на терені гміни Могільно Куявсько-Поморсь­кого воєводства. Метою праці є обґрунтування адміністративних рішень у сфері функціонування житлової нерухомості гміни на основі аналізу стану та руху житлового фонду гміни на прикладі обраної гміни та подолання суспільно-економічних проблем, пов'язаних з фондом житлової нерухомості.

МЕТОДИ. Основним науково-дослідницьким методом обрано описово-аналітичний метод і метод порівняльного аналізу. Використано також індикатори структури, табличні зіставлення, а також для ілюстративності аргументів діаграми. У досліджуваній громаді на основі звітів про діяльність гміни Могільно протягом 2016–2020 рр. відмічено, що фонд нерухомості створено упродовж століття, однак сучасний житловий фонд побудовано в останні 40 років, що проявляється у доброму технічному стані будівель та мереж, і визначає мяку житлову політику гміни з помірними витратами на капі­тальні ремонти житлових будинків.

РЕЗУЛЬТАТИ. З огляду на істотний сегмент житлового фонду з понад столітнім походженням, великими викликом місцевого самоврядування в частині адміністрування житловим фондом є потреба значних капітало­вкладень та виважених рішень стосов­но утримання даного житлового фонду. Перешкодою у адмініструванні житлової нерухомості є заборгова­ність власників квартир і будинків, що негативно впливає на фінансову збалансованість місцевого бюджету та управління житловим фондом гміни.

ВИСНОВКИ. Висновки згруповано за напрямами адміністрування вико­ристання наявних житлових субсидій і реалізації в оптимальний спосіб міс­цевої житлової політики. На ринку житлових послуг вирішальне значен­ня має ціна, що необов'язково коре­люється якістю житла, а також охоп­лює критерії старожитностей, місце­розташування житлової забудови, функціонального призначення житло­вих приміщень тощо. Місцева житло­ва політика має спрямовуватися на розвиток житлового будівництва і нарощування цінової доступності житла для осіб з низькими доходами.

Ключові слова: публічне адміністру­вання; локальна політика житлових помешкань; житлові потреби.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

Петро ГУДЗЬ, Куявсько-Поморський університет в Бидгощі, Польща

dr hab, prof., professor Katedry Badań nad Gospodarką Instytut Nauk Ekonomicznych, Scopus Author ID: 57210954368, Researcher ID:  AAE-8117-2020

Александра ХЛЄМБОВСКА, Куявсько-Поморський університет в Бидгощі, Польща

magisterka 

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-07-13

Номер

Розділ

Articles