ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОГО СПІВПРАЦІ В ОСВІТНІЙ СФЕРІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2022.1.9

Анотація

Вступ. Актуальним питанням підтримки розвитку національних освітніх систем є організаційне моделювання взаємодії у глобальному середовищі. Така взаємодія ведеться у різних напрямах: робота у міжнародних освітніх організаціях, реалізація міжнародних освітніх проєктів, двосторонні міжурядові контакти, співробітництво закладів освіти різних країн тощо. Інструменти та методи взаємодії інституційних одиниць національних освітніх систем у глобальному середовищі постійно трансформуються та набувають нових форм. Щоправда, в останні роки ці тенденції дещо загальмовано через світову пандемію та агресію рф.

Гіпотеза наукового дослідження полягає у обґрунтуванні методичних положень управління розвитком кооперації міжнародних закладів вищої освіти на прикладі Українсько-Китайської співпраці.

Метою дослідження є моделювання Українсько-Китайської співпраці на прикладі кооперування закладів вищої освіти.

Методологією наукового досліджен­ня є застосування системного, синер­гетичного та процесного підходів до моделювання кооперацією закладів вищої освіти на прикладі Українсько-Китайської співпраці. У процесі дослідження використовувалися такі методи: діалектично-логічний метод наукового пізнання та загальнонауковий метод гносеології − для дослідження ролі та основних форм розвитку кооперативних структур; системно-структурний метод, методи індукції, дедукції та логічних узагальнень − для формування передумов та інституціонального підґрунтя розвитку міжнародного ринку освітніх послуг; методи економіко-статистичного аналізу − для дослідження тенденцій розвитку у сфері інтернаціоналізації вищої освіти; обґрунтування особливостей моделювання співпраці у сфері освіти України та інших країн світу на прикладі Китаю.

Висновки та перспективи подальших досліджень сформовано та обгрунтовано напрями розвитку системи емпіричних доказів переваг переходу від кооперації до транснаціонального партнерства закладів вищої освіти на прикладі Українсько-Китайської співпраці, відповідно до досягнутого рівня соціально-економічної ефективності механізму управління.

Ключові слова: кооперація; інтеграція; інноваційна політика закладів вищої освіти; механізм моделювання управління закладів вищої освіти.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Юрій ДАНЬКО, Сумський національний аграрний університет, Україна

D.Sc in Economics, Professor, Pro-Rector, Scopus Author ID: 56447014600, Researcher ID: T-7899-2018

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-07-13

Номер

Розділ

Articles