СУЧАСНИЙ СТАН ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЇЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2415-3206.2022.2.7Анотація
Метою даної статті є оцінка сучасного ринку української туристичної індустрії та виокремлення чітких перспектив інтеграції туризму України до Європейського Союзу.
Методи дослідження. При написанні статті використано загальноекономічні та наукові методи дослідження туристичної галузі, а саме: опитування, анкетування, структурно-логічний аналіз, графічний метод, табличний метод, експертний метод, метод групування.
Виклад основного матеріалу. Сучасний стан туристичної галузі України та перспективи її інтеграції до Європейського союзу є досить актуальним питанням на сьогодні, оскільки повномасштабна війна, розпочата в лютому 2022р., змінила докорінно всю туристичну галузь України та поставила на новий вектор розвитку всю туристичну індустрію, в основі якої тепер покладено безпеку подорожей туристів, відповідність Європейським стандартам та нормам у новому форматі розвитку крізь призму Євроінтеграційної спрямованості.
Сьогодні Україна намагається підтримати свою туристичну індустрію та поглибити економічні, політичні та культурні відносини з країнами ЄС, оскільки це визначатиме ефективність інтеграційного процесу розвитку держави в європейському просторі. Перспективи інтеграції туристичної галузі України до Європейського союзу є важливим кроком у післявоєнному відродженні туристичної інфраструктури нашої країни. Адміністрація країни всіляко підтримує і зацікавлена в гармонійних поглиблених та інтенсифікованих відносинах України з ЄС у галузі туризму, адже позитивні моменти при цьому є беззаперечними: збільшення туристичних потоків на території України; максимізація інвестиційного капіталу; перехід на європейські стандарти якості надання туристичних послуг; відродження вітчизняної туристичної інфраструктури; наповнення державного та місцевих бюджетів.
Висновки. В результаті проведеного дослідження ми дійшли висновку, що українська галузь туристичної індустрії – це потужна галузь економіки, яка не тільки вистояла від початку повномасштабної війні в Україні, а й почала відроджуватись швидкими темпами, імплементуючи європейські стандарти якості до всього національного законодавства. Підтримка країнами-членами Європейського Союзу є вкрай необхідною і вагомою для туристичної галузі України. Співпраця України з стратегічними партнерами у сфері фінансування, інвестицій, поліпшення соціально-економічних стандартів є передумовою та стабільним чинником у процесі євроінтеграції туристичні індустрії України в міжнародні глобалізаційні процеси.
Ключові слова: туристична галузь України; інтеграція; Європейський Союз; туристи; туроператори; синергійний ефект; національне законодавство; туристична політика; стратегічне партнерство; бюджет України.