СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАУКОВИХ КОНЦЕПЦІЙ ТА ТЕОРІЙ ФОРМУВАННЯ КЛАСТЕРОБ`ЄДНАНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Автор(и)

  • Мар’яна ШКОДА Київський національний університет технологій та дизайну, Україна
  • Яна ОНОФРІЙЧУК Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2023.1.1

Анотація

Метою даної статті є дослідження та систематизація наукових концепцій та теорій щодо формування кластероб`єднаних підприємств.

Методи дослідження. У даному дослідженні при здійсненні система­тизації наукових концепцій та теорій автори використали загальнонаукові методи дослідження, зокрема, для розкриття еволюційних засад розвит­ку кластерної теорії, порівняльного аналізу наукових концепцій як зару­біжних так і вітчизняних науковців щодо розвитку кластерних форму­вань, формування кластероб`єднаних підприємств застосовувались емпі­ричні методи такі як метод історич­ного аналізу, методи логічного та порівняльного аналізів.

Виклад основного матеріалу дослідження. У ході дослідження та систематизація наукових концепцій та теорій щодо формування класте­роб`єднаних підприємств, аналізуючи наукові концепції та теорії щодо формування кластероб`єднаних під­приємств, виділено, що у межах зазначених теорій, поняття кластеру доповнюється такими характерис­тиками  як системи генерації та поширення інноваційних ідей і досвіду, що в свою чергу загалом впливає на модернізацію національної економіки. В статті обґрунтовано, що кластерні форми організації науково-дослідних суб`єктів та організації виробництва дають можливість полегшити комерціалізацію нововведень та дають змогу створити сприятливі умови для розвитку нових вузькоспеціалізованих інноваційно-активних напрямів діяльності.

Висновки з проведеного дослідження. В статті окреслено, що сучасній науці дотепер відсутнє загальноприйняте розуміння щодо того, коли з'явилися перші кластери. Еволюційне дослідження розвитку кластерних утворень та їх глобальних зв'язків беззаперечно вказує на зростаючий взаємозв'язок кластеро­об`єднаних підприємств, де поєдную­ться ресурси та компетентності, стає відкритим доступ до цільових ринків та ноу-хау, відбувається обмін інфор­мацією та досвідом між кластерами.

Ключові слова: кластерна теорія; кластер; кластерні утворення; кластеризація.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

Мар’яна ШКОДА, Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

D.Sc in Economics, Associate Professor, Department of Entrepreneurship and Business

Яна ОНОФРІЙЧУК, Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

Postgraduate, Department of Entrepreneurship and Business

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-01-10

Номер

Розділ

Articles