СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАУКОВИХ КОНЦЕПЦІЙ ТА ТЕОРІЙ ФОРМУВАННЯ КЛАСТЕРОБ`ЄДНАНИХ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.30857/2415-3206.2023.1.1Анотація
Метою даної статті є дослідження та систематизація наукових концепцій та теорій щодо формування кластероб`єднаних підприємств.
Методи дослідження. У даному дослідженні при здійсненні систематизації наукових концепцій та теорій автори використали загальнонаукові методи дослідження, зокрема, для розкриття еволюційних засад розвитку кластерної теорії, порівняльного аналізу наукових концепцій як зарубіжних так і вітчизняних науковців щодо розвитку кластерних формувань, формування кластероб`єднаних підприємств застосовувались емпіричні методи такі як метод історичного аналізу, методи логічного та порівняльного аналізів.
Виклад основного матеріалу дослідження. У ході дослідження та систематизація наукових концепцій та теорій щодо формування кластероб`єднаних підприємств, аналізуючи наукові концепції та теорії щодо формування кластероб`єднаних підприємств, виділено, що у межах зазначених теорій, поняття кластеру доповнюється такими характеристиками як системи генерації та поширення інноваційних ідей і досвіду, що в свою чергу загалом впливає на модернізацію національної економіки. В статті обґрунтовано, що кластерні форми організації науково-дослідних суб`єктів та організації виробництва дають можливість полегшити комерціалізацію нововведень та дають змогу створити сприятливі умови для розвитку нових вузькоспеціалізованих інноваційно-активних напрямів діяльності.
Висновки з проведеного дослідження. В статті окреслено, що сучасній науці дотепер відсутнє загальноприйняте розуміння щодо того, коли з'явилися перші кластери. Еволюційне дослідження розвитку кластерних утворень та їх глобальних зв'язків беззаперечно вказує на зростаючий взаємозв'язок кластерооб`єднаних підприємств, де поєднуються ресурси та компетентності, стає відкритим доступ до цільових ринків та ноу-хау, відбувається обмін інформацією та досвідом між кластерами.
Ключові слова: кластерна теорія; кластер; кластерні утворення; кластеризація.