ОСНОВНІ СКЛАДОВІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ПОТЕНЦІАЛУ КЛАСТЕРНИХ ІНТЕГРОВАНИХ СТРУКТУР БІЗНЕСУ

Автор(и)

  • Юрій ГРЕЧИШКІН Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2023.1.12

Анотація

ВСТУП. Архітектоніка інтегрованої структури як організаційно-господарської форми являє собою сукупність окремих елементів, організованих у єдину систему за виробничо-технічними і фінансовими зв’язками, певний зміст яких відображається через конкретні форми інтеграції. В аспекті організації підприємництва, важливими є інтегровані структури бізнесу, що спрямовані зазвичай на отримання доходу, максимізації капіталу та його спрямування на фінансово-економічні цілі таких структур.

МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ. У дослідженні використовувалися методи порівняльного аналізу та синтезу, індукції та дедукції, моніторинг кращих міжнародних практик у сфері управління розвитком потенціалу кластерних інтегрованих структур бізнесу.

ГІПОТЕЗА ДОСЛІДЖЕННЯ полягає в тому, що на основі каналізу кращих практик міжнародного досвіду можливим є обгрунтування складових системи управління розвитком потенціалу кластерних інтегрованих структур бізнесу.

МЕТОЮ статті є дослідження складових системи управління розвитком потенціалу кластерних структур бізнесу.

РЕЗУЛЬТАТИ. Досліджено та вдос­коналено теоретико-методологічний базис систем управління розвитком потенціалу кластерних інтегрованих структур бізнесу. У загальному вигляді систему управління розвитком потенціалу КІСБ визначено як діяльність із цілеспрямованого впливу керуючого суб’єкта управління на відносини між учасниками кластера щодо ефективного генерування, розподілу та використання потенціалу КІСБ через відповідний механізм управління (методологію, структуру, техніки, налагодження бізнес-процесів) з метою акумулювання максимального синергетичного ефекту від такої діяльності та його подальшого перетворення на цінність (матеріальну, нематеріальну) для кінцевого споживача.

КЛЮЧОВІ СЛОВА: інтеграція; інтегровані структури бізнесу; управління; кластеризація; кластерооб’єднанні підприємства; кооперація; бізнес партнерство.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Юрій ГРЕЧИШКІН, Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

Postgraduate student, Department of Smart Economics

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-01-10

Номер

Розділ

Articles