ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПІСЛЯВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ

Автор(и)

  • Наталія ГАВКАЛОВА Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2023.2.6

Анотація

МЕТОЮ ДАНОЇ СТАТТІ є визначення перспективних напрямів розвитку агропромислового сектору України в умовах післявоєнного відновлення.
МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ. В процесі написання статті використано загальнонаукові та спеціальні методи дослідження агропромислового сектору, серед яких: індукції та дедукції; структурно-логічного аналізу; екстраполяції; таблично-графічний.
ВИКЛАД ОСНОВНОГО МАТЕРІАЛУ ДОСЛІДЖЕННЯ. В статті визначено, що агропромисловий сектор є одним з ключових секторів економіки країни, який до війни створював значний внесок у ВВП країни. З початком війни агропромисловий сектор зазнав значних збитків і потребує відновлення та подальшого розвитку. Визначено перспективні шляхи розвитку агропромислового сектору, які можуть здійснюватися в трьох ключових напрямах: активізація власних резервів сільськогосподарських підприємств; отримання донорської міжнародної допомоги; розробка державної аграрної політики післявоєнного відновлення. Доведено, що відновлення розірваних агропродо-вольчих ланцюгів та включення вітчиз-няних сільськогосподарських підпри-ємств до глобальних агропродовольчих ланцюгів є перспективним напрямом розвитку агропромислового сектору країни. З’ясовано, що агропродоволь-чий ланцюг – це сукупність взаємо-залежних підприємств, які об’єдналися на добровільних засадах і тісно співпрацюють в процесі виробництва сільськогосподарської продукції. Доведено, що відновлення агропродовольчого ланцюга відбудеться у разі, коли до його складу увійдуть підприємства з вирощування (відгодівлі), переробки, транспортування, зберігання та продажу сільськогосподарської продукції.
ВИСНОВКИ З ПРОВЕДЕНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ. Відновлення розірваних агропродовольчих ланцюгів та включення вітчизняних сільськогосподарських підприємств до глобальних агропродовольчих ланцюгів сприятиме їх прискореному відновленню, зменшенню рівня витрат на виробництво, транспортування, зберігання, перероб-ку та продаж сільськогосподарської продукції; прискоренню відновлення сільськогосподарських підприємств за рахунок спільної взаємодії учасників агропродовольчих ланцюгів; підвищенню рівня якості сільськогосподарської продукції.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: агропромисло¬вий сектор; сільське господарство; агропродовольчі ланцюги; глобальні агропродовольчі ланцюги; післявоєнне відновлення.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Наталія ГАВКАЛОВА, Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Україна

D.Sc in Economics, Professor, Head of the Department of Public Administration, Public Administration and Economic Policy
https://orcid.org/0000-0003-1208-9607
Scopus Author ID: 56328233300
ResearcherID: U-6771-2017

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-07-25

Номер

Розділ

Articles