МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНЮВАННЯ СТРУКТУРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ІНТЕГРОВАНИХ БІЗНЕС СТРУКТУР

Автор(и)

  • Рафал РЕБІЛАС Університет WSB (Академія WSB), Домброва Гурнича, Польща

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2023.2.15

Анотація

Вступ. Інтегроване підприємництво створює особливі переваги для розвитку малого і середнього бізнесу в наукомістких галузях промисловості, які проявляються у формуванні відповідного бізнес-середовища і забезпеченні інфраструктурою (інноваційною, виробничою, фінансовою, транспорт-ною, телекомунікаційною, тощо), яка раніше була доступна тільки великим корпоративним організаціям закритого типу. Це відкриває доступ для участі в реальному секторі економіки великої кількості найбільш активних суб’єктів інноваційної та господарської діяльності – розробників нових продуктів, приватних підприємців і власників вільного фінансового капіталу.
Гіпотеза наукового дослідження полягає в дослідженні науково-методичних підходів до оцінювання структурних властивостей щодо розвитку потенціалу та посилення кластерної взаємодії в складі корпорацій з метою отримання конкурентних переваг та синергетичного ефекту.
Метою дослідження є аналізування методичних підходів до оцінювання структурних властивостей інтегрованих бізнес-структур.
Методологією наукового дослідження є науково-методичні підходи до оцінювання структурних властивостей інтегрованих бізнес-структур. Моделювання організації інтелектуального управління інтеграції підприємницьких суб’єктів партнерів; кластеризації для розвитку наявного потенціалу в складі корпорацій з метою отримання конкурентних переваг.
Висновки. Розвиток інтегрованого підприємництва через створення віртуальних підприємств, корпорацій, кластерів і мереж постачальників, – сьогодні знаходиться в центрі уваги теоретичних розробок, що мають велику практичну значимість, оскільки вони відображають мінливі умови функціонування організацій в бізнес-середовищі.
Інтеграційні процеси в підприємництві орієнтовані на більш ефективне використання всіх видів ресурсів (науково-технічних, виробничих, сировинних, фінансових) із застосуванням новітніх технологій і способів високопродуктивного ведення підприємницької діяльності, що призводять до появи різноманітних форм вертикального і горизонтального об’єднання суб’єктів підприємництва.
Ключові слова: бізнес-середовище; інтегровані структури бізнесу; інтегровані процеси; інтегроване підприємництво; корпоратизація; кластеризація; об`єднання; підприємництво; синергія.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Рафал РЕБІЛАС, Університет WSB (Академія WSB), Домброва Гурнича, Польща

PhD, Vice-Rector for International Relations

http://orcid.org/0000-0001-7926-1155

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-07-25

Номер

Розділ

Articles