ФОРМУВАННЯ ПЕРЕДУМОВ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Автор(и)

  • Олег ПЕТРОВСЬКИЙ Державний біотехнологічний університет, Харків, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2024.2.12

Анотація

ВСТУП. Подолання глибокої соціально-економічної кризи, що характеризує сьогодні сучасний стан економіки, можливе тільки на основі радикальної інноваційно-інвестиційної діяльності, і перш за все розвитку науки як основної ланки інноваційного розвитку.

ГІПОТЕЗА НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ полягає у обґрунтуванні спроможності аграрних підприємств до інноваційно-інвестиційного розвитку, що визначається шляхом порівняння інноваційного потенціалу підприємств з оптимальним набором характеристик, сприйнятливих до нововедень.

МЕТОЮ ДОСЛІДЖЕННЯ є формування передумов інноваційно-інвестиційного розвитку аграрних підприємств.

МЕТОДОЛОГІЄЮ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ є визначення факторів, що перешкоджають інноваційно-інвестиційного розвитку аграрних підприємств, їх нейтралізація та спрямування сил на його розвиток. Одним із основних методів для дослідження є діалектичний, оскільки всі нововведення розглядаються як єдине ціле. Як пізнавальні інструменти у цьому дослідженні використовувалися розроблені в економічній науці та менеджеризмі концепції фірми, інвестицій, інновацій; мікро- та макроекономічний підходи; системний аналіз, економіко-математичне моделювання; статистичний аналіз. Специфічні методи: аналізу й прогнозу – при оцінці системи управління за різними факторами впливу на розвиток аграрних підприємств – для співставлення отриманих показників з наявною системою.

ВИСНОВКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. Важливими характеристиками аграрних підприємств, сприйнятливих до інновацій є такі: наявність умов для апробації нововведень; можливість організаційне, кадрове і фінансове забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності; наявність збутових можливостей для просування нового продукту на ринок і подальше закріплення на ньому; доступ до науково-технічної інформації та можливості її використання в інноваційних процесах.

Готовність аграрних підприємств до інноваційного розвитку визначається безліччю умов. Насамперед, вона залежить від обраного стратегічного напрямку інноваційної діяльності. Реалізація інноваційної стратегії визначеного типу вимагає наявності різного ресурсного й організаційного забезпечення, технічного та технологічного потенціалу можливостей поширення нововведень тощо.

КЛЮЧОВІ СЛОВА: аграрні підприємства; інновації; інвестиції; інноваційний потенціал; нововведення організаційне забезпечення; ресурсне забезпечення; технічне забезпечення; технологічне забезпечення; стратегічний розвиток; стратегія.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Олег ПЕТРОВСЬКИЙ, Державний біотехнологічний університет, Харків, Україна

https://orcid.org/0009-0002-3600-8381

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-07-08

Номер

Розділ

Articles