ІНДИКАТОРИ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА

Автор(и)

  • Олег РИБКА Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2025.1.7

Анотація

ВСТУП. В умовах воєнного стану державно-приватне партнерство дедалі частіше розглядається як критично важливий, дієвий та ефективний інструмент вирішення нагальних соціально-економічних проблем національної економіки. Зростання вагомості спільних проєктів між державним та приватним секторами в усіх видах економічної діяльності, які сприяють притоку зовнішніх інвестиційних ресурсів для зниження ризиків і фінансового навантаження на державу, зростанню інноваційної складової мілітарної економіки, об’єднанню нації задля досягнення загальнодержавних цілей сталого розвитку тощо ще більше актуалізує запити на проведення комплексного наукового дослідження, систематизації наявних підходів і методів та генерування нових ідей і концептів побудови сучасної парадигми довгострокових відносин публічно-приватного партнерства.

ГІПОТЕЗА ДОСЛІДЖЕННЯ. Полягає в обґрунтуванні індикаторів індикаторів управління розвитком державно-приватного партнерства як інноваційної складової міліарної економіки.

МЕТА. Визначити основні індикатори ефективного управління розвитком державно-приватного партнерства.

МЕТОДИ. Загальнонаукові та спеціальні аналітичні методи: аналізу, синтезу, узагальнення, порівняння, інтегрального оцінювання.

ВИСНОВКИ. У контексті повоєнного відновлення країн, що зазнали масштабних руйнувань інфраструктури та соціально-економічної системи, інноваційне управління розвитком державно-приватного партнерства (далі ДПП) набуває особливої актуальності. Саме ця модель співпраці дозволяє ефективно мобілізувати ресурси обох секторів – державного та приватного – для реалізації стратегічно важливих проектів. Успішне функціонування такого партнерства вимагає глибокого розуміння динаміки соціально-економічного середовища, здатності до гнучкого реагування на виклики та орієнтації на інновації як ключовий фактор розвитку.

КЛЮЧОВІ СЛОВА: взаємодія; державно-приватне партнерство; інновації; інноваційні моделі; інтеграція; управління інноваційним розвитком; потенціал; партнери-учасники ДПП.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-07-10

Номер

Розділ

Articles