МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ДОЦІЛЬНОСТІ АУТСОРСИНГУ ЗНАНЬ В ПРОЦЕСІ РОЗВИТКУ КОРПОРАТИВНО-СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ІНТЕГРОВАНИХ БІЗНЕС СТРУКТУР

Автор(и)

  • Олексій БАУЛА Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

DOI:

https://doi.org/10.30857/2415-3206.2025.1.4

Анотація

ВСТУП. Основа процесів формування і примноження інтелектуального капіталу – це залучення та розвиток інтелектуальних ресурсів персоналу, який є основою конкурентоспроможності інтегрованих бізнес структур. В умовах воєнного стану розвиток персоналу стає основою стратегічної орієнтації на посилення конкурентних переваг вітчизняного бізнесу, що обумовлює особливу актуальність дослідження.

ГІПОТЕЗА ДОСЛІДЖЕННЯ полягає в моделюванні оцінювання доцільності аутсорсингу знань в процесі розвитку корпоративно-соціальної відповідальності персоналу в досліджуваних суб’єктах бізнесу.

МЕТОЮ ДОСЛІДЖЕННЯ є доцільність аутсорсингу знань в процесі розвитку корпоративно-соціальної відповідальності персоналу інтегрованих бізнес структур.

МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ систематизації, узагальнення, порівняння, економічного моделювання, програмно-цільовий, ситуаційного аналізу.

РЕЗУЛЬТАТИ. Розвиток корпоративно-соціальної відповідальності персоналу ґрунтується на принципах системного і процесного підходів і враховує прояв людського чинника, розглядаючи інтелектуальні можливості працівника як ресурс, виконані цілі як результат, а громадське сприйняття діяльності як репутацію. Згідно запропонованої моделі діяльність суб’єктів усіх рівнів зводиться до перетворення: ресурсів – основи бізнесу – в результати і репутацію; результатів – в ресурси і репутацію; репутації, що сформувалася, – в ресурс «довіри» суспільства до фірми, її можливостей і досягнутих результатів.

Запропонований підхід дозволяє досліджувати різні стратегії розвитку інтегрованих бізнес структур і пояснює тенденції і особливості взаємодії суб’єктів в конкурентному середовищі. Кожна складова концепції змінюється в часі і схильна до дій багатьох чинників. Це дозволяє досліджувати динаміку розвитку інтегрованих бізнес структур, характеризуючи різні ситуації, що відрізняються значеннями ресурсу, результату і репутації.

КЛЮЧОВІ СЛОВА: аутсорсинг; інтелектульні активи; інтелектуальний потенціал; інтелектуальні ресурси; інтелектуальний капітал; інтегровані бізнес структури; корпоративно-соціальна відповідальність; конкурентоспроможність; комерціалізація; репутація; стратегія.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Олексій БАУЛА, Київський національний університет технологій та дизайну, Україна

Candidate of Economic Sciences, Associate Professor, Doctoral Student of the Department of Entrepreneurship and Business

Scopus Author ID: 57914956800

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-07-10

Номер

Розділ

Articles